0532 477 88 59
info@acarsoyxp.com

Liftli Kamyonlar

 Liftli Kamyonlar

Şehiriçi ve şehirler arası taşımacılık için liftli sistemlere başvurulabilir. Bu sistemlerin mevcut olduğu kamyonlar öne çıkmıştır. Eşyaların özelliklerine göre liftli kamyonette temin edilir. Sonuç olarak taşıma gerçekleşir ve nakliye sonuçlanır. Üstelik liftli Kamyonlar eşliğinde bir hayli avantajlı olursunuz. Şöyle ki:

 • Hızlı bir şekilde ton ağırlıklı eşyaların yüklenmesi mümkün olacaktır.
 • Eşya yüklemesi sırasında herhangi bir hasar oluşmaz.
 • Son derece makul fiyatlardan yüklemeye yer verilir.

İsteyenler direk olarak taşıma hizmeti alabilir. Bunun haricinde Kamyonlar kiralanabilir. Günlük, aylık veya yıllık kiralama hizmetlerimiz mevcut durumda. İhtiyaca bağlı olarak temin edilen araçlar son olarak tasarlanmıştır. Aynı zamanda periyodik bakımları ile kontrolleri eşliğinde taşımaya uygun hale getirilmiştir. Yani liftli araçlardan kaynaklı herhangi bir sorun yaşamanız mümkün değil.

Liftli Kamyonlar Modelleri

Liftli Kamyonlar olarak depolar dikkate alınır. Yani hacmi geniş olan araçlar eşliğinde yükleme gerçekleşir. Temelde ebatları ve ağırlıkları fazla olan eşyaların yüklendiği açık durumda. Bunun için de depo alanı son derece önemli. Depoları dikkate alınarak nakliyeye uygun araçlar belirlenir ve harekete geçer. Örnek vermek gerekirse:

-Liftli Kamyon: Liftli araçlar arasında başı kamyonlar çekiyor. Her türlü eşyanın yüklenmesi açısından kamyonlar uygun görülür. Bunun için kamyon arkasından liftlere yani asansöre yer verilir. Haricinde özel transpalet yapısı sayesinde eşyaların yüklenmesi daha sorunsuz hale gelir. Yani tamamen son teknolojiye bürünmüştür.

-Liftli Kamyonet: Eşyaların ebatları ve ağırlıkları fazla ise liftli kamyonette temin edilebilir. Başta müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda araçlar belirlenir. Yine kamyonetler de liftlere ve transpalete sahiptir. Aynı olanaklar ile donatılan kamyonetler daha fazla eşya alır. Ve de sorunsuz bir şekilde yüklerin nakliyesine geçilir.

Liftli Kamyonlarlarla Neler Taşınır?

Liftli Kamyonlar eşliğinde taşınan eşyalar saymakla bitmez. Mesela güç kaynakları UPS için temin edilir. ATM taşımacılığı için de sık sık liftli kamyon ile kamyonetlere ihtiyaç duyulur. Haricinde para kasaları ve piyano da gelir. Temelde ses ve ışık sistemleri için sık sık liftli araçlara başvurulur. Mesela fuarlar ya da kongreler için bu özel sistemler temin edilir.

Ağır ev ve ofis eşyaları için de araçlar temin edilir. Bazı parsiyel malzemeler de ağır oldukları için liftli yapılara ihtiyaç duyulur. Parça eşyalar stand ya da fuarlar için göz önünde bulundurulur. Bu alanlara nakliyenin gerçekleşmesi için de liftli yani asansörlü olan Kamyonlarların kullanılması en doğrusu olacaktır.

Liftli Kamyonlar Ücretleri Nasıl?

Liftli Kamyonlar ücretlerine etki eden birden fazla faktör bulunuyor. Mesela depoları, eşyaların ağırlığı, hassasiyeti ve taşınacak olan merkezler dikkate alınır. Tüm bu esaslar nakliye öncesinden ele alınır. Müşterinin taşıma aşamalarını öğrenmesi ve anlaşma sağlaması söz konusudur. Örneğin sigortalar da anlaşmaya dahil edilir. Bu şekilde:

 • Liftli taşıma faaliyetleri için makul ücretlere yer verilir.
 • Liftli kamyonet kiralama gibi hizmetlerimize de ayrı ücretler eşlik eder.

Ücretlendirme içerisinde vinç bulunmadığı için daha ekonomiktir. Vinç bulmak ve hazır etmek zorlu bir işlemdir. Aynı durum taşınmada gerekli olan forklift için de geçerli. Ancak liftli taşıma sırasında bu sistemlere ihtiyaç duyulmaz. Neticesinde nakliye hizmetleri hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleşir. Temelde de liftli araçların güven verdiği açık durumda.

Liftli Kamyonlarların Sigortası Var Mı?

Tüm araçlarımız sigorta kapsamındadır. Yine liftli Kamyonlar temin etmek isteyenlere başta sigortalar hakkında bilgi verilir. Kalite standartlarına uygun bir şekilde tasarlanan Kamyonlarlarımız, sigortaları dahilinde harekete geçer. Mesela nakliye sırasında meydana gelen hasarların sigorta kapsamında ödenmesi sağlanır. Bunun için ekspertiz incelemeleri dikkate alınır.

Liftli sistemlerden kaynaklı olarak herhangi bir hasarın meydana gelmesi mümkün değil. Ancak yine de sigorta güvencesine yer verilmiştir. Böylece müşterilerimiz güvenli bir şekilde liftli taşıma hizmetlerimizden faydalanır. Güvenli olmasından ziyade son derece ekonomik tutulur. Vinç ile forklift maliyetlerinin çıkarılması liftli taşımanın ekonomik olmasını sağlamıştır.

 

 

 

 

Liftli Kamyonlarların Avantajları Nelerdir?

 

 

 

 

Başta ekonomik fiyatlardan liftli taşıma faaliyetlerine geçilmesi dikkatlerden kaçmıyor. Bu avantajı göz önünde bulunduranlar da anında iletişime geçiyor. Özellikle de vinç ihtiyacının ortadan kaldırılması büyük avantajlar arasında. Bunun gibi taşıma için forklift temin etmeniz gerekmez. Çünkü tüm bu yapıların görevini liftli araçlar üstlenmiştir. Haricinde:

 

 

 

 • Son derece hijyenik ve kaliteli bir şekilde nakliye gerçekleşir.

 •  
  • İnsan gücüne bağlı hasarların giderilmesi sağlamıştır.
 • Son teknoloji sayesinde nakliye hızlı bir şekilde tamamlanır.

Yani kısa sürede ton ağırlıklı eşyaların araca yüklenmesi mümkün olacaktır. Bu aşamada son teknoloji devreye girer ve eşyaların hasar görmesi engellenir. Düşmeleri ya da bir yerlere çarpmaları engellenir. Neticesinde hasar oluşmaz ve kaliteli bir şekilde nakliye tamamlanır. Son derece güvenilir taşıma seçenekleri arasında olduğu açık durumda.

Liftli Araçlarla Taşıma Hizmetleri

Taşıma hizmetleri şehir içi ve şehir dışına olacak şekilde verilir. Bu aşamada taşınacak olan yükler dikkate alınır ve araçlar belirlenir. Kamyonlar ve kamyonetler liftli yapıları ile nakliyeye hazır hale getirilir. Neticesinde fabrika ya da depo taşımacılığı için sık sık liftli sistemlere yer verilir. Piyano, fuar ve ışık sistemlerinin taşınması için de temin edilir.

İsteğe göre parsiyel taşımada da kullanılır. Aynı güzergahta taşınacak olan eşyaların ağırlıkları ve ebatları göz önünde bulundurulur. Böylece deposu geniş olan araçlara parça eşyalar yüklenir. Ve de belirlenen güzergah üzerinden nakliye tamamlanır. Üstelik parsiyel taşıma da son derece makul fiyatlardan gerçekleşir.

Liftli Araçların Kullanıldığı Alanlar

Araçlar pek çok sektörde temin edilir. Mesela tekstil bunlar arasında yerini almıştır. Şöyle ki tekstil makineleri ağır ve son derece değerlidir. Olası hasarların engellenmesi için taşınması sırasında liftli araçlara yer verilir. Makinelerin haricinde tonluk ürünlerin taşınması için de liftli araçlar kullanılır. Araçlar:

-Bakım & Kontrol: Öncelikle peridoyik bakımları yapılır ve nakliyeye hazırlanması sağlanır. Yola çıkmadan hemen önce de araç kontrolleri gerçekleşir. Tüm bu aşamalar sayesinde araçlar sorunsuz bir hale gelir. Yani taşınma sırasında araçtan kaynaklı herhangi bir hasar yaşanmaz. Eşyalar titizlikle ve güvenle teslim edilir.

-Depolama: Kamyonlar yerine kamyon ya da kamyonet demek daha doğru olacaktır. Çünkü bu araçların depo alanları bir hayli geniştir. Ve de çoğu eşyanın depoya yüklenmesi mümkün hale gelir. Yüklemeden ziyade sabitlenen eşyaların depoda zarar görmeleri mümkün olmaz. Bunun için de:

 • Ağır kayışlar eşliğinde eşyalar üzerinden gerdirme yapılır.
 • Gerdirilen eşyalar sabit hale gelir.

Sabitleme sayesinde eşyalar güvenle teslim edilir. Makinelerin ya da tonluk eşyaların taşınma esnasında zarar görmesi engellenir. Olası zararlar için de sigorta güvencesi devreye girer. Yani hasarlar sigorta kapsamında gideriliyor.

Liftli Kamyonlarların Özellikleri

 

Öncelikle arka kısımlarına liftli yapılar temin edilmiştir. Yani asansör eşliğinde yüklerin taşınması desteklenir. Haricinde transpalet eklenmiştir ve eşyalar kendiliğinden olacak şekilde yüklenir. Depoları geniş tutulan Kamyonlarlar, her türlü eşyanın saklanmasına uygundur. Örneğin parsiyel olarak ağır parçaların taşınması için göz önünde bulundurulur.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Liftli Araç Kiralama
  Liftli araçların kullanımından sorumlu olan personelimiz bu alanda oldukça deneyimlidir. Oluşturduğumuz uzman kadro sayesinde lojistik alanında en nitelikli hizmetten istifade etme fırsatını yakalayacaksınız
 • Nakliye
  Profesyonel taşıma ekibi, eşyaları dikkatle taşırken, etkili bir şekilde yükleme yapar ve eşyaların zarar görmemesi için gerekli önlemleri alır. Bu süreçte, müşterilere düzenli bilgilendirmeler ve iletişim sağlanarak, taşıma süreci
 • Şerifali Nakliyeci
  Şerifali Evden Eve Nakliyat: Acarsoy Nakliyat Ev taşıma işlemi oldukça yorucu ve stresli bir süreçtir. Eşyaların paketlenmesi, taşınması, yeni evde yerleştirilmesi gibi birçok aşama gerektirir. Bu nedenle, doğru nakliye firmasını seçmek, bu süreci daha k
0532 477 88 59
0532 477 88 59