0532 477 88 59
info@acarsoyxp.com

Parsiyel Taşıma

Nakliye firmaları birkaç türde olacak şekilde lojistik hizmetlerine yer verir. Firmamız da bu anlamda tüm çeşitleri bünyesinde barındırmaktadır. Örneğin isteyenler komple ya da parsiyel taşıma tercihinde bulunabilir. Bunların haricinde ağır nakliyat ve proje taşımacılıkları da devreye girmektedir. Merak edenlere parsiyel taşımacılık olarak:
 
•   Başta parsiyel olmak belirli bir kısma ya da parçaya hitap edilir.
•   Birkaç firmanın taşınması gereken yükleri ele alınır.
•   Yüke bağlı olarak araçlar belirlenir ve taşıma işlemi gerçekleşir.
 
Tüm bu adımlar neticesinde daha fazla tasarruf edileceği açık durumda. Nitekim ekonomik geldiği için talep edilen lojistik seçeneklerinden bir tanesidir. Firmalara özel olarak herhangi bir araç seçilmez ve yükleme yapılmaz. Toptan olarak parsiyel yüklerin ele alınması ve tek bir araç üzerinden nakliyeye geçilmesi sağlanır. Bu durum firmaların ekonomik çözüm önerileri ile karşı karşıya kalmaları desteklemektedir.
 

Parsiyel Taşımacılıkta Çeşitler

 
Parsiyel taşımacılık adı altında birkaç türe yer verilir. Örneğin hava yolu parsiyel bunlardan bir tanesidir. Adı üstünde hava araçlarının temin edilmesi sağlanır. Araçlar birkaç firmanın yüklerini temin eder ve ekonomik fiyatlardan taşımanın gerçekleşmesi sağlanır. Diğerleri ise:
 
-Deniz Yolu: Yine hava yolu gibi deniz yolu da tercihler arasında. Mesafelere bağlı olarak yollar arasından tercihte bulundukları açık durumda. Bu sefer gümrüklü ya da gümrüksüz olacak şekilde lojistik hizmetlerine yer verilir. Nitekim deniz yolundan hem yurt içine hem de yurt dışında sevkin gerçekleşmesi söz konusudur.
 
-Kara Yolu: Ülkemizde en sık tercih edilen ise kara yolu oluyor. Hatta bu şekilde yurt dışına dahi nakliyenin gerçekleşmesi mümkün olmakta. Nakliye adına gerekli olan tüm personeller harekete geçer ve araçlar hazırlanır. Acarsoy Nakliyat olarak tüm yollara hakimiz. Bir de tüm yüklere karşı ilgili personele, araçlara ve aparatlara sahip olduğumuzu belirmek gerek.
 

Parsiyel Taşıma Araçları Nelerdir?

 
Yukarıda da belirttiğimiz üzere parsiyel taşımacılık parçaları göz önünde bulundurulur. Tüm yükler ayrı ayrı hesaplanarak araçlara yerleştirilir. Ve belirtilen noktalara dağıtılması esas alınır. Bu aşamada yüklere zarar gelmemesi adına tüm önlemler alınmıştır. Mesela yüklere göre araç tercihinde bulunmaktadır. Genel olarak bu taşımacılık alanı için:
 
•   Kamyonetler eşliğinde tüm parsiyellerin nakliyesine geçilebilir.
•   Daha hafif yapıda olan yükler için de kamyonlara ihtiyaç duyulur.
•   Yüklü parçalar için ise tırların temin edilmesi söz konusudur.
 
Müşterilerin talepleri dikkate alınır ve tespite geçilir. Parsiyel nakliye öncesinde tüm parçalar incelemeye alınır. Bu yolla araçlar ve personelin belirlenmesi söz konusudur. Uzman ekibimiz müşterilerin taleplerini dikkate alır ve en uygun yöntemlere başvurur. Mesela hangi aracın kullanılması gerektiği ya da aparatlar hakkında önceden planlamalara yer verilir.
 

Parsiyel Taşıma Tespiti Nedir?

 
Yukarıda da belirttiğimiz üzere parsiyel nakliye için tespite önem verilir. Mesela kaç adet paletin bulunduğu dikkate alınır. Palet sayısı gerek araç sayısını gerekse araç yapısını değiştirir. Mesela kamyon ya da tır olarak tercihlere geçilir. Yine bunun gibi malın cinsi de göz önünde bulundurulur. Hassaslığı ya da ölçüleri üzerinden tespite yer verilir.
 
Tonaj hesaplamaları da devreye girmektedir. Bir de önceden istifleme şekline karar verilir. Uzman kadromuz tüm bu detayları ele alınır. Müşterilerimize de bilgi vererek harekete geçeriz. Yani planlamalar son derece önemlidir. Ancak planlamalar dahilinde müşterinin onayına geçilir ve işlem görülür.
 

Parsiyel Araç Planlaması Hakkında

 
Önceden de söylediğimiz gibi birkaç firmanın parsiyel yükleri tek bir araç içerisinde toplanır. Bu durum nakliyenin daha ekonomik fiyatlardan gerçekleşmesine katkı sağlamaktadır. Parsiyel nakliye sırasında tercih edilen araçlar yüklere göre değişiklik gösterir. Yani başta yükler değerlendirilir ve araçlara yer verilir. Mesela:
 
•   Malın cinsine ve ambalaj şekline bağlı olarak araçlar temin edilir.
•   İstifleme de yine göz önünde bulundurulan hususlardan bir tanesidir.
•   Araç sevkiyat zamanlaması da dikkate alınmaktadır.
 
Tüm bu detaylar neticesinde araca karar verilir. Önceden söylediğimiz gibi kamyon, kamyonet ya da tır tercihinde bulunmaktayız. Acarsoy Nakliyat olarak planlama ve araç konusunda son derece uzmanız. Yani taşınma sırasında meydana gelecek her türlü sorunların önüne geçilir. Hatta bunun için sigorta teminatlarına da yer vermekteyiz.
 

Parsiyel Taşıma Nasıl Hesaplanır?

 
Parsiyel taşıma firması olarak tüm hesaplamaları göz önünde bulunduruyoruz. Örneğin yüklerin nitelikleri dikkate alınır ve araçlar tercih edilir. Bu aşamada taşınan yüklerin tüm nitelikleri incelemeye alınır. Mesela yükün ağırlığı üzerinden hesaplama yapılır. Bunun gibi yükün ağırlığı da taşımacılık için son derece önem arz etmekte.
 
Kara yolu sık sık tercih edilen taşımacılık seçeneklerinden bir tanesidir. Yükün ağırlığı üzerinden de sık sık kara yolu tercih edilmektedir. Aynı zamanda parsiyel hesaplamaları için metreküp dikkate alınır. Lademetre hesap ölçürleri dahilinde harekete geçilir. Parsiyel yükün M3 olarak hesaplanması söz konusudur. Bunun için de:
 
•   Başta en ve boy oranları üzerinden hesaplamaya geçilir.
•   Hesaplamaya yüksekliğin de katılması esas alınır.
•   Son olarak parsiyel adedine göre M3 şeklinde hesaplama tamamlanır.
 
Buna göre 1 m3, 333 kg’a tekamül etmektedir. 1 ton için de 3 m3 mevcut durumda. Son olarak 1 lademetre olarak 1750 kg dikkate alınır. Bu detaylara göre hesaplama yapan firmamız, uygun araçların temin ederek taşımaya geçmektedir.
 

Parsiyel Taşımada Demiryolu

 
Yukarıda sıraladığımız gibi birkaç yoldan taşımanın gerçekleşmesi esas alınır. Hava, deniz ve kara yolları en sık tercih edilen seçeneklerdir. Merak edenlere son olarak demir yolu da ifade edilir. Ancak bu yolun çok fazla tercih edilmediğini belirtmek gerek. Parsiyel taşıma firması olarak tüm bu yolları sergilemekteyiz.
 
Demir yolu maliyetli geldiği için çok fazla talep görmüyor. Çünkü demir yolu için ayrı bir vagonun kiralanması gerekir. Bu durum taşıma maliyetinin artmasına neden olur. Parsiyel taşıma ekonomik geldiği için tercih halinde. Tasarruf sağlamak isteyenler demir yolunu talep etmiyor. Ekstra masraf oluşturmamak adına diğer yolları göz önünde bulundurmanız daha doğru olacaktır.
 

Parsiyel Taşımanın Avantajları

 
Parsiyel taşıma firması olarak tüm avantajlı bünyemizde barındırmaya devam ediyoruz. En başta tasarruf sağlamak isteyenlerin bu yönde tercihte bulundukları açık durumda. Çünkü birkaç firmanın ortak araç dahilinde nakliye hizmetlerinden faydalanması sağlanır. Böylece ekonomik fiyatlardan lojistik hizmeti verilir. Haricinde:
 
-Uygunluk: Pek çok yükün taşınması esas alınır. Bu nedenle de parsiyel taşımanın kolay ve pratik olduğu açık durumda. Tehlikeli maddelerden uzak durulur. Bunun haricinde ki tüm yüklerin taşınması söz konusudur.
 
-Güvenlik: En önemli avantajlarından bir tanesi de güvenilir gelmesidir. Parsiyel taşıma İstanbul firması olarak emniyete son derece önem veriyoruz. Parsiyel olarak ifade edilen tüm yükler, güvenli araçlar eşliğinde teslim edilir. Olası hasarların önüne geçilir ve sigorta imkanları dahilinde taşınmadan faydalanmanız sağlanır.
 

Parsiyel Nakliyenin Şartları Nelerdir?

 
Parsiyel yüklerin eni, boyu, yüksekliği ve ağırlıkları dikkate alınır. Tüm bu detaylara göre nakliyenin gerçekleşmesi esas alınır. Temelde yükün aracı doldurmadığı zamanlarda parsiyel taşımacılık devreye girer. Parsiyel taşıma İstanbul hizmetleri belirli şartlar dahilinde gerçekleşir. Mesela aracın ve yükün nitelikleri göz önünde bulundurulur.
 
Haricinde tek güzergah durumu da dikkate alınmaktadır. Farklı müşterilerin yükleri olsa da tek güzergah üzerinden dağıtıma geçilir. Nitekim bu nedenle son derece avantajlı geldiği açık durumda. Özellikle de tasarruf sağlamak isteyenlerin tercihi bu yönde oluyor. Parsiyel taşıma İstanbul hizmetleri son derece ekonomik fiyatlardan gerçekleşiyor.
 

Parsiyel Taşımacılıkta Paylaşım Nedir?

 
Parsiyel yük taşıma için en çok deniz ile kara yolu tercih edilir. Bazı durumlarda demir yolu da göz önünde bulundurulur. Demir yolunda vagon paylaşımları dikkate alınır. Temelde de parsiyel taşımacılığın paylaşıma dayalı olduğu açık durumda. Örneğin diğer yollarda:
 
•   Deniz taşımacılığı sırasında konteynırların durumu dikkate alınır.
•   Karada ise araçlar ve sınırları göz önünde bulundurulur.
 
Tüm bu niteliklere göre yüklerin paylaştırılması söz konusudur. Örneğin birkaç firmanın yükleri birkaç konteynır eşliğinde taşınabilir. Konteynırlar tek bir deniz yolu aracında muhafaza edilir. Böylece firmaların ekstra bir ödeme yapması gerekmez. Hepsi de aynı araca bağlı olduğu için son derece makul fiyatlardan lojistik hizmeti almanız desteklenir.
 

Parsiyel Taşımacılıkta Sigorta Hizmeti

 
Parsiyel yük taşıma sırasında sigorta imkanları da devreye girer. Acarsoy Nakliyat olarak tüm lojistik hizmetleri adına sigortalara yer vermekteyiz. Şöyle ki taşınacak olan yükler için sigortalar hazırlanır. Müşteri ile imzalanan anlaşma içerisinde sigorta detayları da yerini alır. Temelde hasar gören yükler için sigorta ödemesi devreye girmektedir.
 
Sigorta için ekspertiz incelemeleri dikkate alınır. Yük taşınmadan önce ve sonra incelemelere geçilir. Bu yolla mevcut olan hasarlar tespit edilir. Yeni oluşan hasarlar için de sigorta ödemesi yapılır. Örneğin taşıma sırasında ağır darbe alan yüklerin belirli bir kısmı ya da tamamı hasar görebilir. Bu hasarın giderilmesi için de sigortanın ödenmesi söz konusudur.
 

Parsiyel Taşıma Fiyatları Nasıl?

 
Parsiyel yük taşıma fiyatları çeşitli durumlardan dolayı farklılık göstermektedir. Mesela en başta parsiyel hesaplamaları devreye girer. Ton, ebat, yükseklik gibi detaylar üzerinden hesaplamaya gerçekleşir. Haricinde parsiyel parçaların adedi dahi yine taşımanın fiyatlarını değiştirmektedir. Diğer detaylar ise:
 
•   Taşıma sırasında kullanılacak olan araçlar da fiyatları etkiler.
•   Personel sayısı ve temin edilecek diğer aparatlar da dikkate alınır.
•   Taşıma mesafesi de yine göz önünde bulundurulan detaylar arasında.
 
Sonuç olarak müşterilerin en başta bilgi sahibi olmaları ve planlamalara göz atmaları sağlanır. Gerek planlama gerekse fiyatlar dahilinde onayınız alınır. Nitekim onayınıza göre taşıma faaliyetlerinin sürdürülmesi söz konusudur.
 

Parsiyel Taşıma Hizmetleri

 
Hizmetler planlamalar dahilinde gerçekleşir. Parsiyel nakliye hizmeti almak isteyen müşteriler başta firmamız ile iletişime geçmelidir. Danışmanlık hizmetlerimiz ile bilgi sahibi olmanız uzun sürmez. Neticesinde yüklerin tespiti ve planlamalara yer verilir. Örneğin:
 
-Planlama: Başta birkaç firmanın yükleri dikkate alınır ve güzergahlar değerlendirilir. Çünkü parsiyel taşımada tek bir güzergaha ve birden fazla yüke yer verilir. Bunun için müşterilere en uygun şekilde planlama yapılır. Örneğin yüklemede bulunacak olan araçlar ve güzergah ifade edilir. Tarih detayları da önceden sergilenir.
 
-Taşıma: Müşterilerin uygun olduğu tarihler göz önünde bulundurulur. Buna bağlı olarak parçaların araçlara yüklenmesi sağlanır. Yükleme son derece emniyetli bir şekilde gerçekleşir. Arkasından da güzergah için yola çıkılır ve belirtilen adreslere, yüklerin teslimi yapılır.
 

Parsiyel Nakliyede Ambalajlar

 
Parsiyel nakliye hizmeti emniyetli bir şekile gerçekleşir. Bu anlamda hem paketlemenin hem de ambalajların göz önünde bulundurulması sağlanır. Bir de her firmanın yükü üzerinden etiketleme gerçekleşir. Böylece ürünlerin karışması ya da yanlış yerlere teslim edilmesi mümkün olmaz. Son derece titiz bir şekilde ayrım yapılır.
 
Her ürün ebatlarına ve ağırlıklarına göre paketlenir. Bir de hassasiyetleri üzerinden paketlenmelerine özen gösterilir. Bu sayede son derece emniyetli hale gelir. Yani dış etkenlerden dolayı hasar görmeleri engellenir. Güvenli bir şekilde taşınan ürünler için sigortalara da yer verilir. Firmamız, ekspertiz raporları neticesinde hasar gören ürünlerin ödemesini yapmaktadır.
 

Parsiyel Taşıma Teklifi Al

 
Parsiyel nakliye hizmeti veren firmamız teklif imkanlarına da sahip durumda. Bunun için müşterilerin iletişim bilgilerini sunmaları önem arz ediyor. Çünkü danışmanlık servisimiz bilgileriniz dahilinde iletişime geçecektir. Talepleriniz doğrultusunda da tekliflerin sıralanması sağlanır. Mesela parsiyel yükleri ifade etmeniz gerekir.
 
Yükleri değerlendiren ekibimiz net bir fiyata yer verir. Çünkü yüklere göre anından kullanılacak olan ekipmanlardan araca kadar tüm detaylar göz önünde bulundurulur. Böylece:
 
•   Son derece makul fiyatlardan taşıma hizmeti verilir.
•   Temelde parsiyel taşıma da tasarruf açısından öne çıkmıştır.
 
Birkaç firmanın ortak olacak şekilde nakliye hizmeti alması sağlanır. Özelden ziyade ortak hizmetin maliyeti daha düşük olmaktadır. Bundan dolayı da firmaların tercihi parsiyel nakliyattan yana oluyor. Nakliye hizmetleri ekonomik ve son derece güvenli bir şekilde gerçekleşmektedir.
 

Parsiyel Nakliye Şirketleri

 
Nakliye şirketleri arasında başı çeken firmamız, tüm olanaklara sahiptir. Sadece parsiyel değil bunun haricinde fuar, stand ve kurumsal taşıma gibi çeşitli alanlara da yer verilir. Kısacası lojistik alanında ki tüm ihtiyaçlara yönelik çalışma göstermekteyiz. Üstelik çalışmalarımız sigortalı olacak şekilde gerçekleşmektedir.
 
Sigortalar eşliğinde ürün hasarının önüne geçilir. Uzman kadromuz sadece taşımadan yana hizmet vermez. Bunun haricinde montaj ile demontaj işlemlerinizin de yerine getirilmesi esas alınır. Tüm bu işlemler daha çok fuar ve stand gibi alanlarda devreye giriyor. Yine de diğer taşıma türlerinde de göz önünde bulundurulabilir. Mesela parsiyel yükler için de diğer işlemler dikkate alınabilir. Mesela paketleme ve etiketleme gibi avantajlı hizmetlerden faydalanmanız esas alınmakta.
 

Parsiyel Taşıma İçin İletişim

 
Teklif almak ve hizmetleri değerlendirmek için başta iletişime geçmeniz gerekir. Telefon ya da e-posta üzerinden anında görüşmeye yer verilebilir. Görüşmeler uzman kadromuz dahilinde gerçekleşir. Örneğin taşıma hizmetlerinden montaja kadar tüm detayları değerlendirmeniz sağlanır. Haricinde:
 
•   Parsiyel ürün tespiti için de uzman ekibimiz harekete geçer.
•   Tespite göre müşteriye uygun bir planlama gerçekleşir.
•   Planlama neticesinde ise tekliflere göz atmanız ve onay vermeniz esas alınır.
 
Müşterinin onayına göre anlaşma sağlanır. Bu şekilde parsiyel ürünlerin araçlara yüklenmesi için gün belirlenir. Belirtilen gün içerisinde tüm güvenlik önlemleri alınır ve ürünlerin zarar görmesi engellenir. Sonuç olarak yükler tek bir güzergah üzerinden harekete geçer, belirtilen noktalara teslim edilir.
 

Parsiyel Taşıma Yükleri Nelerdir?

 
Parsiyel yüklerin her sektörde mevcut olduğunu belirtmek gerek. Mesela tekstil alanında sık sık yükler ele alınır. Aynı zamanda endüstriyel ürünler için de aynı durum geçerlidir. Farklı olarak otomotiv sektöründe de parsiyel taşımacılık öne çıkmıştır. Bir de çoğu sanayi yüklerinin taşınması adına parsiyel lojistik imkanları devreye girmektedir.
 
Çoğu sektöre avantajlı gelen bu lojistik alanı, Acarsoy Nakliyat tarafından ele alınmaktadır. Firmamız, tüm güvenlik önlemleri dahilinde yükleri temin etmektedir. Sigortalar eşliğinde ürünlerin olası hasarlardan dolayı yenilenmesi esas alınır. Sigorta ödemesi sayesinde ürünler temin edilebilir. Bunun gibi tasarruf bir taşıma türü olduğu için de talep görmektedir. Özellikle de ortak yüklerin bir araya gelmesi ve tek araçta toplanması, ekonomik olmasını desteklemektedir. 
0532 477 88 59
0532 477 88 59